NASZE ULUBIONE MIEJSCA W KRAKOWIE I OKOLICACH

12:00Nie do końca wychodzą nam w tym momencie duże podróże z całą trójką chlopaków, więc urządzamy sobie chętnie mikrowypady. Mieszkamy w fajnym mieście, które potrafiło zwabić 12 milionów turystów, więc naprawdę ma dużo do zaoferowania także tym, którzy żyją w nim na stałe.  Np. Smog :) Postanowiłam pokazać Wam tutaj nasze ulubione miejsca w Krakowie i okolicach, w których dobrze funkcjonują i dorośli i dzieci. 


1. OGRÓD DOŚWIADCZEŃ IM. STANISŁAWA LEMA

To zdecydowanie nasze ulubione miejsce. Mieszkamy blisko, pakujemy koc i kilka godzin z głowy. Nasze dzieci biegają między jedną naukową zabawką a drugą. Mogą dotknąć, pokręcić, uderzyć w gong, próbować utrzymać równowagę, puszczać kuleczki, popatrzeć na nieszczęśników w żyroskopie. My też się nie nudzimy - chemię i fizykę mieliśmy tak dawno - dobrze sobie czasem odświeżyć wiedzę. 


2. WAWEL 

Jest dziedziniec z gołębiami, jest trawka, jest tajemnicza jaskinia i smok, Wanda co nie chciała Niemca i Szewczyk Dratewka - jest o czym opowiadać i czym zainteresować dzieciaki. 


3. SREBRNA GÓRA

Kościół i klasztor o. Kamedułów na Srebrnej Górze jest jednym z bardziej malowniczych widoków Krakowa. W samym kompleksie klasztornym byłam raz (kobiety mogą wejść w mury przybytku 12 razy w roku) i naprawdę warto się tam wybrać. Na sam teren klasztoru niekoniecznie z dziećmi - jest to przecież erem i obowiązuje zasada silentium, którą nasze dzieci nie do końca pojmują, ale można się z dzieciakami spokojnie wybrać na spacer po okolicy. Piękne widoki na pobliską winnicę (tak na marginesie - produkowane w niej wino "Polka" kupiłam niedawno w Lidlu - gorąco polecam). Jest też las i polana - idealne miejsce na piknik albo spacery z sankami zimą. 

4. LAS WOLSKI I ZOO

Zoo w Krakowie jest naprawdę świetnie umiejscowione - zanurzone w lesie. Chociaż zwierzęta są w klatkach - mam zawsze wrażenie, że dzięki temu położeniu w cieniu, wśród gęstych drzew, bliżej im do naturalnego śrdowiska niż np. w centrum miasta. Co tu dużo mówić - dzieciaki kochają zwierzęta. Same okolice zoo dają też duże możliwości spacerowe np. Kopiec Piłsudskiego.
A jakie są Wasze ulubione miejsca w Krakowie i okolicach?

You Might Also Like

0 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...