ULUBIONE PIOSENKI NASZYCH CHŁOPAKÓW

22:08Muzyka odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Nie, nie jesteśmy ani muzykalni, ani nie gramy na instrumentach, ale nie wyobrażamy sobie codzienności bez muzyki w tle.  Chcieliśmy zaszczepić nasze muzyczne zamiłowanie także naszym dzieciom. Często jednak mam wrażenie, że muzyka opatrzona epitetem " dla dzieci" to głównie prosty, elektroniczny bit i po stokroć przerabiane stare, zgrane rymowanki. Jak w literaturze dziecięcej zrobiliśmy ogromy skok do przodu i widać już wysoką jakość zarówno tekstu jak i strony graficznej, tak żeby znaleźć fajną muzykę, która spodobałaby się dzieciakom, a jednocześnie nie raniła dotkliwie naszych uszu, trzeba się trochę postarać. Dlatego chciałabym Wam dzisiaj polecić nasze sprawdzone piosenki, które umilają naszą codzienność, ale również podróżowanie samochodem. Niedawno wróciliśmy z wakacyjnej podróży, podczas której przejechaliśmy ponad 2000 km i mówię Wam gdyby nie te piosenki moglibyśmy tego nie przetrwać. Poniżej znajdziecie listę naszych muzycznych propozycji, ale nie każda z tych piosenek jest stricte "dla dzieci".


1. Ennio Morricone temat z filmu "The Good, the Bad and the Ugly"

u nas w domu znana pod nazwą "piosenka o kowbojach". Nie ma dnia, żeby chłopcy nie hasali przy niej ze swoimi kapeluszami na głowach. To nawet nie jest taniec, to prawdziwy "performance". Jesteśmy z Wiktorem świadkami pościgu za "podejrzanym typkiem", łapania na lasso, galopu na koniach i na koniec rzucania złowrogich spojrzeń w kierunku potencjalnych przestępców. Zobaczcie sami:2. Ania Broda "Jak wygląda wiatr"

cała płyta Ani Brody "A ja nie chcę spać" jest warta polecenia. Dziękuję Asiu, że mi ją pokazałaś - te piosenki autentycznie uratowały naszą podróż. Zwłaszcza ten kawałek doskonale pasował do jazdy autem. Kazik zna cały tekst na pamięć i śpiewał sobie z tyłu.

3. Ania Broda "Szybko zbudź się"

Ta sama płyta, świetna muzyka i jeszcze lepszy tekst. Kazik krzyczy "puśćcie piosenkę o mnie". Bliźniaki podłapały i mamy w domu czasem autentyczne kłótnie pt. "o kim jest ta piosenka?".

4. Lelek "Hymn do Żywy"

To nie jest napewno piosenka opatrzona etykietą "dla dzieci". Lelka odkryliśmy z Wiktorem kiedy poszliśmy na koncert Kapeli ze Wsi Warszawa i Lelek występował jako support. Zakochaliśmy się z miejsca. Do tej piosenki lubiłam bujać się z Tadkiem zawiązanym w chuście. Natomiast teraz Bliźniaki wbiły sobie do głowy, że "Żiwa, żiwa" jak wymawiają tytuł, jest piosenką o ninjach. Skaczą po całym domu i krzyczą "aja!". 

5. Dorota Miśkiewicz "Idzie Grześ przez wieś"

To absolutny klasyk - tekst Juliana Tuwima i muzyka Witolda Lutosławskiego w doskonały wykonaniu Doroty Miśkiewicz. Nasze chłopaki zarzucają poduszki na plecy i chodzą po domu udając, że niosą worki z piaskiem. 

A może Wy możecie polecić wasze ulubione utwory? Chętnie odkryjemy coś nowego:)You Might Also Like

0 komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...